سبک مانند پر

یک وقت‌هایی گمان می‌کردم همیشه بودنِ آدمها بهتر است از نگاه کردن به رد خاطره‌هاشان، به حجم خالی حضورشان. گیرم این بودن آوایی باشد از سازی ناکوک، نه گوشی برای شنیدن، نه حتی مرهمی بر زخمی کهنه. گیرم او همان نباشد که باید، تو همان باش که باید. گیرم برنجاندت، تو ابرو خمیده مکن به مهری که نمی‌خواهیَش. پس مزن، رو برمگردان، تلخی مکن، مباد که دلی بشکند، گیرم صدای ترک برداشتن دل تو را کسی نشنود.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

این روزها اما به خالیِ حضورِ اینها که نگاه می‌کنم، دلم نمی‌گیرد. فکر می‌کردم زمان که بگذرد، حس تازه‌ی رهایی دوباره جایش را به دلتنگی می‌دهد. اما زمان گذشت و هیچ نشد. حالا هراس ندارم که کسی برود و من عزادار خاطره‌‌هاش بمانم. بعضی آدمها سالها می‌مانند بی‌هیچ خاطره‌ای.

 

/ 10 نظر / 8 بازدید
گوشه

امان از عشقی که بی هيچ خدشه ای از نفرت به بی تفاوتی برسه.

sara

آدمهاي بي خاطره. روزهاي بي خاطره

مریم

از غروبی که سایه ام را کاشته ام - هیچ شکوفه ای - طعم بوسه ی خورشید را - نچشیده است . " کیکاووس یاکیده "

پرستو

خاطره يعنی دل تنگی.خاطره کسی که دوستش داری هيچ وقت جای حضور خودش را نمی گيرد.اما وقتی از مرز عشق و نفرت گذر کردی ؛خاطره اش هم درد آور است.ای کاش آدمی هيچ وقت آن قدر عاشق نمی شد که در برابر بد عهدی ها به نفرت برسد و خاطراتش هم دردناک شود.خوشبختانه جز تک و توکی دايناسور مانند ما؛ الباقی اين (ای کاش )را محقق ساخته اند!

طوبا

دلا خو كن به تنهايي

ری را

عاشق که می شوی عدالت تو يعنی حکومت دوست...

حميد

اون چيزی که از آدم‌ها می‌مونه، خاطره‌ی اون‌هاست، نه خودشون!

lotus

ماندم تا بروند...چشمانم به ردپاهای پر از اشک عادت دارد.

آبی ِ من

بعضی آدمها بی آنکه درنگ کنند می آيند و میگذرند اما خاطره هايشان را برای ِ ما سالها به يادگار می گذارند .