از رفتن بمان

رفتن و دل‌کندن گذرنامه و اجازه عبور نمی‌خواهد. همین‌که درخیالت چمدان تیره را باز کرده‌ای و یک نقشه‌ برای گم نشدن و یک فرهنگ لغت برای تنها نماندن در آن گذاشته‌ای، یعنی یکی از همین روزها می‌روی. به چمدان که فکر می‌کنی و ایستگاه و فرودگاه و نقاله‌هایی که آنقدر می‌چرخند تا سهمت را از جایی که بوده‌ای دوباره به تو بازگردانند، یعنی که رشته‌ای را گسسته‌ای. و این نقاله‌های چرخانند وقت رسیدن که بی‌رحمانه به خاطرت می‌آورند یاد چشم‌هایی که به بدرقه‌ات تر شده بود، در هیچ چمدانی جا نمی‌گیرد و وزنش را هیچ‌نقاله‌ای تاب نمی‌آورد.

ماندن و دل‌بستن هم اجازه اقامت نمی‌خواهد. دلت باید قرار گیرد، نه در زمین‌های سبز هموار یا دریاهای نقرآبی بی‌انتها، در کرانه‌ی چشم‌هایی که تنها مسافر بی‌گذرنامه‌اش تویی.

/ 9 نظر / 45 بازدید
صبا یاوری

خیلی زیبا بود، اون هم برای من که مدتیه دل بستم به نماندن! با اجازه لینکت می کنم.

حسین گرجی

سلام بیا ره توشه برداریم قدم در راه بی برگشت بگذاریم... درود

ثنا

دوست من سلام نوشته هات زیباست امیدوارم همیشه سلامت باشی[گل]

Don Ario

گاه چاره‌ای نیست. آدم تمام راه‌های ماندن را امتحان کرده و بعد از بی‌چاره‌گی می‌رود.

امين

اين متن رو در گوگل ريدر share كرده بودند. حيفم اومد نيام بگم خيلي قشنگ بود. انگار بايد وبلاگ شما رو بيشتر خوند...

odd one out

که نه رفتن و دل کندن و نه ماندن و دل بستن آرامت نمیکند تا نشناسی خود را... و هیچ یک شرط سلوک نیست که: " رهرو آن است که در خو یش سفرها دارد" خوشحالیم که سکوت شکست

سارا

وقتی کسی میخواهد برود دیگر فرقی نمی کند با قطار برود یا هواپیما وقتی تصمیم بگیرد برود میرود.. و اگه قراره بمونه میمونه.. اون دل مهمه..

حمید

حالا که آمده ای ،حالا که" چمدان تیره را باز کرده‌ای "،حالا که"ماندن و دل‌بستن هم اجازه اقامت نمی‌خواهد"،بمان ! قطره قطره می چکد،روی شانه های تو ،اشکهای من ."دلت باید قرار گیرد"، دست های تو چه مهربان ،دانه های اشک را،پاک می کنند ! اشک های من چرا تمام نمی شود ؟ "درخیالت وقت رسیدن که بی‌رحمانه به خاطرت می‌آورند یاد چشم‌هایی که به بدرقه‌ات تر شده بود، در هیچ چمدانی جا نمی‌گیرد و وزنش را هیچ‌نقاله‌ای تاب نمی‌آورد." راست می گفتی: "ماندن و دل‌بستن هم اجازه اقامت نمی‌خواهد."

صاحب فراموش خانه

می شود این نوشته مال من باشد؟ تو را به خدا می شود برای من باشد؟